Wikipedia

Wyniki wyszukiwania

Translate

sobota, 6 lipca 2013

ŁADNY MOTYL

Na działce pojawił się ładny motyl i zrobiłam mu kilka zdjęć i krótki film.


 
 
 
 

8 komentarzy:

 1. Natychmiast widać, że to już lato mamy skoro takie cudeńka latają;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Edytko! Lato to najpiękniejsza pora roku, chociaż pozostałe mają swoje uroki. Póki co zachwycajmy się latem . Pozdrawiam.

   Usuń
 2. Super pomysł, fantastyczne zdjęcia:) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Zielona Mila!Cieszę się ,że podobają Ci się moje zdjęcia. Jak odnajdę Twój blog , to do Ciebie zajrzę. Serdecznie pozdrawiam.

   Usuń
 3. Ten motyle to Rusałka admirał. Z ciekawostek dodam, że motyla tego spotykamy najczęściej na przejrzałych owocach opadłych z drzew, na kwitnących drzewach i innych kwiatach. Składa jaja na pokrzywach. Nowe pokolenie najczęściej wędruje na południe w rejon Morza Śródziemnego, dokonując przelotów na wysokości do 2000 m. Część osobników zimuje w Polsce.Pozdrawiam-Livia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Livia! Dziękuję Ci bardzo za bardzo przydatne informacje, dowiedziałam się więcej o Rusałce. Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 4. Warto, aby w okolicach ogrodu, a także w samym ogrodzie, gdzieś w wybranych słonecznych zakątkach znalazła miejsce pokrzywa, która stanowi podstawową roślinę żywicielską. Drzewa owocowe to kolejny warunek, dający nam pewność, że rusałka zawita ponownie. Pozdrawiam- Ann

  OdpowiedzUsuń
 5. Witaj Ann! Chciałabym bardzo zobaczyć jeszcze raz z bliska Rusałkę. Ten motylek widać chciał mi pozować. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń